A jelenleg hazánkban működő, amerikai gyerektáborokba diákokat közvetítő cégek úgy működnek, hogy a jelentkezés után egy személyes vagy Skype-on történő interjú után nyernek felvételt a diákok a nyári táborok valamelyikébe, majd a repülőjegy, a vízum, a biztosítás és a táborba jutás költségét részben fedező indulási költség befizetése után gyerekfelügyelőként vagy konyhai személyzetként dolgoznak a 9-12 hetes turnusokban. Nem lesz ez másként az AmeriCamp esetében sem, a cég azonban a versenytársaknál – pozíciótól függően akár több száz dollárral - magasabb bérekkel és alacsonyabb induló költséggel szeretne minél több diákot szakmai tapasztalathoz és nem mellesleg életre szóló élményhez juttatni.
„Célunk a kulturális tapasztalatcsere mellett az, hogy a kiközvetített diákok a lehető legjobban járjanak anyagilag, és olyanok is kijuthassanak az Egyesült Államokba dolgozni, akiket eddig elriasztottak az alacsony keresetek vagy a viszonylag magas induló költségek. Magyarországról 100-150 diáknak szeretnénk idén munkalehetőséget biztosítani a táborokban, ezt a számot néhány éven belül több százra tervezzük növelni.” – mondta Lee McAteer, az AmeriCamp alapítója, akit Nagy-Britannia legjobb főnökének nevez a brit sajtó. A címet a munkavállalóinak nyújtott különleges juttatásokkal nyerte el; többek között előfordult, hogy elvitte őket Las Vegasba egy jutalom útra vagy meglepte őket azzal, hogy több százezer színes labdával szórta tele az irodát, egy hatalmas játszótérré változtatva azt.
A táborokban rendszerint kilenc hetet dolgoznak a diákok, majd pénztárcától függően hosszabb vagy rövidebb utazással fejezik be a nyári kalandot. Feladatkörtől függően napi 8-12 órát dolgoznak, hetente pedig általában 1-2 szabadnapjuk van. Gyerekfelügyelőnek jó angol nyelvtudással érdemes jelentkezni, hiszen ebben a feladatkörben fontos, hogy gördülékeny legyen a kommunikáció a gyerekekkel, míg konyhai kisegítő személyzetnek kezdő angoltudással is elmehetnek a diákok. A szállás és az étkezés biztosított a munkavállalóknak a táborokban, akik a turnus után a vízumuk lejártáig felfedezhetik az országot.
“Az AmeriCampen keresztül tapasztalatot szerző diákok számtalan képességgel gazdagítják az önéletrajzukat, ami versenyképesebbé teszi őket a munkaerőpiacon. Például elmondhatják magukról, hogy dolgoztak külföldön, ahol aktívan használták az angol nyelvet, hogy képesek időnyomás alatt teljesíteni és együttműködni más nyelvű és kulturális hátterű emberekkel. Manapság ezeket a képességeket keresik leginkább a munkaadók.” - tette hozzá Lee McAteer.
Lee McAteer maga is gyerekfelügyelőként kezdte pályafutását egy amerikai táborban 2004-ben, majd amikor kevesebb fizetést kapott, mint amennyibe a kiutazása került, elhatározta, hogy maga szervezi meg a brit diákok kijutását a táborokba és olyan fizetést alkudik ki nekik, amivel annyit kereshetnek, hogy abból a tábor után tudjanak utazgatni. Cégcsoportja ma már száz főt foglalkoztat és 4 millió fontos (1,4 milliárd forint) bevételt ért el 2016-ban. Az AmeriCamp bevezetését követően tervben van a világ további távoli pontjaira - többek között Thaiföldre, Balira, Maldív-szigetekre - induló táborozási diákprogramok lehetővé tétele magyar jelentkezők számára.
Jelentkezés és további információ: www.americamp.hu