Mint írták: a program ebben az évben kétezer egyetemi és főiskolai hallgató nemzetközi tapasztalatszerzését teszi lehetővé, kétmilliárd forint támogatásból.
Azok, akik sikeres pályázatot adnak be, kiemelkedően magas, 200-350 ezer forint havi ösztöndíjat kapnak. A szociálisan rászoruló hallgatók ehhez további havi 35 ezer forint kiegészítő támogatást kaphatnak. A 2016-ban elindított program célja ezzel az, hogy minél több felsőoktatási hallgató számára biztosítsák a nemzetközi tapasztalatszerzés lehetőségét - közölték.
Pályázni folyamatosan, egész évben lehet, de aki nyáron egy külföldi cégnél, vállalkozásnál vagy szervezetnél töltené a szakmai gyakorlatát, illetve az őszi félévben egy másik ország egyetemén szeretne tanulni, annak most kell jelentkeznie. A program koordinálását végző Tempus Közalapítvány tájékoztatása szerint nemrég módosították a pályázatok értékelési szempontrendszerét, így most még nagyobb eséllyel nyerhető el az ösztöndíj.
"A külföldi ösztöndíjak ma már nemcsak a legkiválóbb hallgatók számára elérhetők: napjainkban a külföldi részképzés vagy szakmai gyakorlat a felsőoktatási tanulmányok természetes része. Campus Mundi ösztöndíjra az egyszerűsített pályázati folyamatnak köszönhetően kevesebb adminisztrációval benyújtható a pályázat, és az átlagos tanulmányi eredmény egy megalapozott, kidolgozott motivációs levéllel már garantálja a támogatás megszerzését" - mondta Székely Ágnes, a Tempus Közalapítvány egységvezető-helyettese a közlés szerint.
A program keretében felsőoktatási hallgatók a világ szinte bármelyik országába utazhatnak részképzésre, szakmai gyakorlatra vagy rövid tanulmányútra.
2016 és 2021 között 6,6 milliárd forintos forrásból mintegy kilencezer egyetemi és főiskolai hallgató nemzetközi tapasztalatszerzése támogatható a programban.
További információ az aktuális határidőkről és a pályázás részleteiről a www.campusmundi.hu honlapon és Campus Mundi Facebook-oldalán található.