Vona Gábor nyolcadik alkalommal ismertette újabb voksolási vállalását, hangsúlyozva, hogy jelenleg nincs érvényben valódi társadalmi szerződés, a kormányoldal ugyanis csak a választások után mutatta be "korrupcióra, arroganciára és rögeszmés háborúskodásra" épülő rendszerét, így a társadalomnak nem volt lehetősége véleményezni azt.
A Jobbik ezzel szemben egy évvel a választások előtt, június 10-én tartott kongresszusán elfogadta azt az elvi nyilatkozatot, amely alapján kormányozná az országot - fejtette ki a párt vezetője, hozzátéve, ez is azt mutatja, hogy nyílt kártyával játszanak és nem utólag próbálják "odamagyarázni a társadalom támogatását".
Kiemelte, a Jobbik minden döntéshozatali fóruma egyhangúlag fogadta el ezt az elvi nyilatkozatot, amelyet a következő évben társadalmi vitára is bocsátanak.
Vona Gábor szerint ez a dokumentum mindenekelőtt azt fekteti le, hogy a Jobbik biztonságos, élhető, igazságos és szabad Magyarországot szeretne. "Ez egy erős asztal erős négy lába, ha bármelyik láb hiányzik az asztal összeomlik és Magyarország működésképtelenné válik" - tette hozzá.
A Jobbik emellett vállalja, hogy "magyar szívvel, józan ésszel és tiszta kézzel" kormányoz majd, továbbá legfontosabb céljának tartja annak biztosítását, hogy mindenki boldogulhasson a szülőföldjén, és így például mielőbb haza tudjanak térni, akiknek gazdasági kényszerből kellett külföldön munkát vállalniuk - fejtette ki az ellenzéki párt miniszterelnök-jelöltje.
Vona Gábor korábbi vállalásait felsorolva emlékeztetett, a Jobbik zéró toleranciát hirdetett a migrációval szemben, bevezetné az európai béruniót, elfogadna egy korrupcióellenes törvénycsomagot, két ciklusban korlátozná a miniszterelnökként betölthető időszakot, megadóztatnák a közbeszerzésen meggazdagodott vállalkozásokat, a nemzetbiztonsági mellett pénzügyi, gazdasági és elmeorvosi szempontból is átvilágítanák a kormány tagjait, továbbá létrehoznának egy civil parlamentet.
Apáti István, a Jobbik parlamenti képviselője kérdésekre válaszolva kijelentette, pártja plakátkampányának sarokszámait nyilvánosságra hozták, annak minden további részlete, például a plakátok egyenkénti ára üzleti titoknak számít, ugyanakkor ennek ellenére elérhető az Állami Számvevőszék "sólyomszemű ellenőrei" előtt. A Jobbiknak tehát nincs takargatnivalója az ügyben - mondta, hozzátéve Simicska Lajos nem tett szívességet a Jobbiknak.